Yazı

Yüzde 0,06 Faiz Fırsatıyla Agena Evleri Diğer Röportajlar Yüzde 0,06 Faiz Fırsatıyla Agena Evleri 100 Bin YTL'ye Satılacak Konutlar Üreteceğiz Ticari Gayrimenkul Yatırımcısı Kaçıyor mu? Konut Kredisi Almak İçin Bankaya Gitmeyin! Fiyatları Yüzde 15 İndirdik Bir Kaşık Suda Kıyamet Kopartılıyor Mantolamanın Önemi Giderek Artıyor Özel Sektörün Gözü Dar Gelirliye Konutta Bazıları İçin Ev Sahibi Olmak Hayal! Lüksü ve Konforu Buluşturan Konutlar Yatırım İçin Sanayiciyi Takip Edin Sorun Faizde Değil, Devlete Olan Güvende M2'si 850 $'a Çelik Yapı Yeni Vergiler Geliyor İdeal İstanbul'da Oturmak İsteyenlere... İdealist Kent İstanbul'un Yeni Yakası Fi-Yaka Aralık'ta Teslim Kartal'ı Farklılaştıracak Proje: Vizyon % 1 Faiz Oranı "Hayal" Gibi 200 Metre Yükseklikte Bahçe Keyfi Meritlife Kent ile 'Yaşamın Merkezi Değişiyor' Yatırım İçin En Uygun Yerler Kutsal Topraklarda Gayrimenkul Fırsatı Çevre Dostu Binalar Herkes Ev Sahibi Olacak Fiyatları Aşağı Çekeceğiz 2B Yasasını Destekliyorum 2008'in Kaderi Nelere Bağlı? Bankalar Sektöre Darbe Vurdu Mortgage'ın Merak Edilenleri Gayrimenkul Değerlemesi Altın Çağdan Platin Çağa Uphill Court'ta Yaşam Başlıyor Konutta Patlama Yaşanacak İmar Affı Bekliyoruz Ev Almak İçin Fırsat Zamanı Ankara'ya Dev Proje 90 Günde Hazır Konut Mortgage Fiyatları Artıracak Konutta "Altın" Yıl Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapıyoruz Atılgan Evleri'nde Hayat Ağustos'ta Başlıyor Hayalleriniz Prim Yapsın Kiranızı Sigortalayın! 2.300 YTL Gelir Yoksa, Mortgage İşe Yaramaz Sektörde Kriz Yok İstanbul İçin Umutluyum Hareketlilik Baharda Dünya İstanbul'u Konuşsun İstiyoruz 2007'de Risklere Rağmen İyi Şeyler Olacak Her Yönüyle Mortgage Sistemi 2007'yi Yok Sayabiliriz Sektör Hareketlenecek Konut Her Zaman Kazandırır Kredi Alacaklara Uyarı Antika ve Teknolojinin Buluştuğu Bir Ev İstanbul'un Nüfus Sayısı Azaltılmalı Kredi Oranları Seçimden Sonra Düşer 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım Bahçeli Bir Villa İstiyorum Konut Fiyatları Artacak "Destek Yok, Köstek Var" Kentsel Dönüşüm Rant Kapısı mı? "Faiz İndirimi Beklemiyoruz"


Bu haftaki e-röportaj köşemizin konuğu Agena Evleri Satış Müdürü M. Salih Sofuoğlu... Dairelerin metrekare fiyatının 1,100 YTL olduğu proje için özel faiz oranı uyguladıklarını anlatan Sofuoğlu, projenin Ağustos 2009'da teslim edileceğini söylüyor. Sofuoğlu ile hem Agena Evleri'nin tüm detaylarını ve sektörün değerlendirmesini yaptık.

Mynet: Agena evlerinin özelliklerini anlatabilir misiniz?

M. Salih Sofuoğlu: AGENA Evleri ismini, Kuzey yarımkürede yön bulmayı sağlayan kuzey yıldızının yani Polaris'in, güney yarımküre versiyonu olan "AGENA" dan almaktadır. AGENA Evleri, son yıllarda özellikle konut projeleri ile yükselen yıldız haline gelen Bahçeşehir-Esenyurt ekseninde inşa edilmekte ve görsel özellikleri yanında bölgesel hakimiyetiyle de takip edilecek bir yıldız olmaya aday olarak projelendirilmiştir. TEM otoyoluna bir KM, D-100 (eski E-5) karayoluna sadece beş KM mesafede olmasından ötürü her yere kısa zamanda ulaşım imkanı bulmaktadır.

Ayrıca; Agena Evleri'nin, Akkoza AVM'ye dört dakika, Carrefour'a beş dakika, Migros'a sekiz dakika, Bauhaus'a altı dakika gibi kısa bir sürede ulaşıma sahip olması diğer bir ayrıcalığı.

İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü'ne yaklaşık 8KM, Beykent Üniversitesi Beylikdüzü Kampüsü'ne 7 KM mesafededir. AGENA Evleri projesi, site sosyal donatı alanları yanında bölgenin sunduğu aktivite ve sosyal imkanlardan ötürü kaçırılmaz bir fırsat olarak dikkat çekiyor.

AGENA Evleri projesi, günümüz çağdaş inşaat teknolojileri dikkate alınarak Zemin Etüt raporu, ilgili yasal ve teknik standartlar çerçevesinde hazırlatılmıştır. Radye jeneral temel ve tünel kalıp teknolojisi kullanılarak inşa edilen AGENA Evleri’nde, binaların depreme karşı güvenliği en üst düzeye çıkarılmıştır.

AGENA Evleri projesinde buna ilave olarak, ankastre ürünleriyle hazır mutfak, merkezi uydu sistemi ve kablo TV altyapısı, görüntülü diafon sistemi, Ankastre (davlumbaz+ocak+fırın) ürünleriyle hazır mutfaklı, doğalgaz kombisi ve panel tadyatörleti montajlı, vitrifiye ve küvetler VİTRA, bataryalar ECA, PVC doğramalar PİMAPEN marka, salon ve odalar birinci sınıf laminant parke, proje çözümlerine göre banyolarda Hilton veya etejerli lavabo, hidrofor sayesinde kesintisiz su, jeneratör sayesinde kesintisiz elektrik, mantolama sistemiyle gerçekleştirilen ısı ve ses yalıtımı sayesinde kışın sıcağın, yazın serinliğin keyfini sürebileceğiniz bir yaşam alanı, açık - kapalı otoparklar, AGENA Evleri sakinlerinin gönül rahatlığı içerisinde olabileceği, günün 24 saatinde kameralı site güvenliği ve elektronik giriş–çıkış denetimli güvenlik sistemi sağlanacaktır. Mahal listesi kapsamında kullanılacak tüm malzemeler TSE veya ilgili standartlara uygun olacaktır.

AGENA EVLERİ'NDE M2 FİYATI 1,100 YTL

Agena Evleri 8 blok, 340 daire ve 26 işyeri-mağaza olarak projelendirilmiştir. m2'si 1.100.- YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulan projemizde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleriyle 100m2 ile 231m2 arasında ve 23 ayrı metrekare büyüklüğünde daireler bulunmaktadır.

AGENA Evleri, sadece bir ev olmaktan ziyade kendi içinde bir yaşam tarzını ifade eden kapsamlı ve esnek çözümler üreten mimarisiyle oldukça beğeni kazanıyor. Kafe (restoran), yaz-kış yüzme olanağı sağlayan kapalı yüzme havuzu, sağlıklı yaşam için spor merkezi, saunası ve Türk hamamı bulunmaktadır. Ayrıca, çocuklara taşıt korkusu yaşatmayacak ve oyunlarını güven içinde oynama fırsatı sunan çocuk oyun alanları, çok amaçlı spor alanı, komşuluk ilişkilerine ivme kazandıracak kamelyalar ve süs havuzlarıyla “yükselen yaşam yıldızınızı" sunuyor.

AĞUSTOS 2009'DA TESLİM

Mynet: Projenin ne kadar tamamlandı ve ne kadarı satıldı?

M. Salih Sofuoğlu: Agena Evleri projemizin inşasına Ekim 2007'de başlamış olmamıza karşın yaklaşık %48 nispetinde bir ilerlememiz vardır. Buna karşılık imalat iş programımızı daha erkene almış olmamıza rağmen değerli müşterilerimize Ağustos 2009'u teslim tarihi olarak müjdeliyoruz. Satışlara yaklaşık üç ay öne başlamış olmamıza karşın beklentilerimizi aşmış olmanın sevincini daha önce bizden konut alıp ikinci tercihlerini yine bizden yana kullanan ve yeni  müşterilerimize burada şükran borumuz olduğunu özellikle belirtmeliyim.

YÜZDE 0.06'DAN BAŞLAYAN KREDİ OLANAKLARI

Mynet: Daire fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?

M. Salih Sofuoğlu: Profesyonel bir ekip tarafından yapılan şerefiyelendirme çalışmaları sonucunda dairenin bulunduğu blok ve bloktaki konumuna göre değişkenlik arzediyor olmasına karşın konut fiyatlarımız 1.100.- YTL/ m2'den başlıyor ve 240 aya kadar taksitlendirme yapılabiliyor ve %0,06'dan başlayan kredi olanakları projemize özel sağlanıyor.

DURGUNLUK KÖKLÜ FİRMALARI ETKİLEMEDİ

Mynet: Sektörde yaşanan durgunluk sizi ne kadar etkiledi?

M. Salih Sofuoğlu: Ülkemizde sektörler birbirini rakip olarak görme alışkanlığını sürdürüyor olmasına karşın biz partner olarak bakıyoruz. Agena Evleri olarak bölgemize gerek projemizin aktifliği ve gerekse çeşitli tanıtım-pazarlama teknikleriyle hedef kitleleri çekmeye çalışıyoruz. Bizi ziyaret eden müşteriler çevremizdeki diğer projeleri de gezip görüyorlar. Pek tabiidir ki diğer konut yapımcılarının benzer faaliyetleri sonucunda bizi de ziyaret edenler oluyordur. Olayları bu açıdan değerlendirmeye başlayabildiğimiz zaman içe yönelik problemleri çözmüş sayılırız. Sektörün diğer dışsal nedenlere dayandırılan durgunluk ise köklü firmaları olağanüstü etkilediğini düşünmüyorum. Biz bunun avantajını yaşıyoruz.

Mynet: Gayrimenkul sektörünün geleceği hakkındaki öngörüleriniz nedir? 2009 yılından umutlu musunuz?

M. Salih Sofuoğlu: Ülkemiz ekonomisi en azında bu süreci devam ettirme gayretinde olacağını düşünüyorum. İnsanımız kalkınmışlığın serpintilerini yavaş yavaş yaşamaya başladı diye düşünüyorum. Bu açıdan bakıldığında inşaat ve demir-çelik sektörüne her zaman iş çıkacaktır. Göçlerden ötürü İstanbul gibi nüfus artışı yoğunluklu olan şehirlerimizde konut sektörü bir süre daha iş imkanı sağlayacak fakat asıl yapılması gereken yeni yerleşim alanları açılarak sosyal konut türünde yapılaşmalara gidilmesi bir diğeri ise yabancılara mülk satılması önündeki engellerin bir an öne kaldırılmasını temin edecek yasal zorlukların giderilmesi. Konut gibi arsa üzerinde bağımsız bölümlerin satışının ülkeye neler kazandırabileceğinin ciddi ciddi hesaplanması gerekir diye düşünüyorum. Şayet sektörün önündeki bürokratik engeller yasal düzenlemelerle giderilir ve sosyal konut üretimi için arsa ofisi kuruluş kanunu görevini ifa ederse 2009 yılı sektörün yeniden etkili bir ivme kazanmasına sebep teşkil edecektir.

GAYRİMENKUL ALMANIN TAM ZAMANI

Mynet: Konut sahibi olmak isteyenler için önerileriniz var mı?

M. Salih Sofuoğlu: Gayrimenkul alımı için tam zamanıdır demekten başka söylenecek bir şey bulamıyorum. Ekonomik göstergeler ve küresel gelişmelerin dalga boyutu gün geçtikçe negatifliğini kaybedecektir. Bu düzelme fiyat ayarlaması için en uygun zaman olacaktır ve alım eğilimi olan müşteriler için ise vakit geç olacaktır diye düşünüyorum.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !